عادل الجبیر: سفر عمران خان به تهران، ابتکار خود اوست

به گزارش وبلاگ یاسین، وزیر مشاور در امور خارجه سعودی گفت که نخست وزیر پاکستان با طرح ابتکاری خود راهی تهران شده و ریاض در این زمینه درخواستی از پاکستان نداشته است.

عادل الجبیر: سفر عمران خان به تهران، ابتکار خود اوست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که گفته می گردد عمران خان نخست وزیر پاکستان در سفری یکشنبه خود به تهران میانجی آشتی بین ایران ریاض است، اما یک مقام ارشد دولت سعودی منکر چنین مسئله ای شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی یکشنبه در ریاض به خبرنگاران گفت که عربستان از پاکستان درخواست ننموده که میانجی بهبود روابط با ایران گردد.

وی گفته است که نخست وزیر پاکستان با طرح ابتکاری خود راهی ایران شده و اگر ایرانی ها می خواهند که دیگران با آن ها همانند یک کشور عادی تعامل داشته باشند، ضروری است که رفتار و سیاست های خود را تغییر دهند.

وزیر مشاور در امور خارجه در گفت و گو با خبرنگاران، هرگونه عاملیت دولت سعودی در حادثه نفتکش ایرانی در نزدیکی ساحل جده را نیز تکذیب کرد. (جزئیات بیشتر)

وزارت خارجه ایران پیش از سفر عمران خان به تهران اعلام نموده بود که با واسطه یا بی واسطه، مایل به گفت وگو با دولت عربستان است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "عادل الجبیر: سفر عمران خان به تهران، ابتکار خود اوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادل الجبیر: سفر عمران خان به تهران، ابتکار خود اوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید