الیور استون ویژه ترین مهمان جشنواره جهانی فیلم فجر، امشب به تهران می آید

به گزارش وبلاگ یاسین، الیور استون ویژه ترین مهمان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، امشب به تهران می آید و روز چهارشنبه، پنجم اردیبهشت ماه در کاخ جشنواره نشست خبری خواهد داشت.

الیور استون ویژه ترین مهمان جشنواره جهانی فیلم فجر، امشب به تهران می آید

به گزارش انتخاب؛ بعد از چند روز پُرکار در جشنواره جهانی فیلم فجر و نشست های خبری که برای مهمانان خارجی تدارک دیده شده بود امروز و فردا، دوم و سوم اردیبهشت ماه هیچ نشست خبری با حضور مهمانان خارجی برگزار نخواهد شد.

اما از روز سه شنبه و در ادامه این نشست های رسانه ای ریتلی پان کارگردان کامبوجی از ساعت 14 در گذر اجتماعات کاخ جشنواره نشست خبری خواهد داشت.

پان کارگردان و تهیه کننده 53 ساله کامبوجی که جزء تحسین شده ترین مستندسازان سینمای جهان و شناخته شده ترین کارگردان سینمای کامبوج است، به منظور دریافت جایزه صلح در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور می یابد.

این کارگردان کامبوجی به دلیل ساخت فیلم هایی که به نسل کشی خمرهای سرخ در کامبوج پرداخته است به شهرت جهانی رسید. او در بیشتر فیلم های خود ضرورت صلح در جهان را مورد توجه قرار داده است.

وی همچنین یکی از تهیه کنندگان فیلم اول پدرم را کشتند به کارگردانی آنجلینا جولی است که سال گذشته نماینده کامبوج در بخش فیلم خارجی زبان نودمین دوره جوایز اسکار بود و نامزد جایزه گلدن گلوب و بفتا شد.

سال گذشته مستند تبعید به کارگردانی پان در بخش نمایش های ویژه (آثار برگزیده بزرگان سینما) سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر نمایش داده شد.

این مستند به دوران پس از نسل کشی خمرهای سرخ در کامبوج می پردازد و در بخش نمایش های ویژه شصت و نهمین جشنواره فیلم کن نیز حضور داشت.

چهارشنبه 5 اردیبهشت نیز جشنواره، دو نشست خبری برای مهمانان خارجی تدارک دیده است که ابتدا و از ساعت 10:30 دقیقه مهمترین و جدی ترین مهمان این دوره از جشنواره یعنی استون نشست خواهد داشت.

الیور استون کارگردان، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی - فرانسوی است که به واسطه کارگردانی سری فیلم هایی در خصوص جنگ ویتنام به شهرت رسید و تاکنون دو بار پیروز به دریافت جایزه اسکار شده است.

از جمله مهمترین آثار وی می توان به جی اف کی، بهشت و زمین، قاتلین بالفطره، نیکسون، دور برگردان، هر یکشنبه کذایی، اسکندر ، مرکز تجارت جهانی، دبلیو، وال استریت: پول هرگز نمی خوابد و وحشی ها اشاره نمود.

در ادامه و از ساعت 19 نیز دیگر میهمان سرشناس و اسکاری این دوره از جشنواره یعنی آی آر رحمان آهنگساز مطرح هندی نشست خبری برگزار خواهد نمود.

رحمان در جهان به دلیل جوایزی که برای فیلم میلیونر زاغه نشین از جمله اسکار دریافت نموده است، آهنگساز مشهوری به حساب می آید.

او به خاطر همکاری با مجید مجیدی در ساخت موسیقی فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) مورد توجه ایرانی ها قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از پنجشنبه (30 فروردین ماه) شروع شده و تا 7 اردیبهشت در تهران برگزار می گردد.

منبع: انتخاب

به "الیور استون ویژه ترین مهمان جشنواره جهانی فیلم فجر، امشب به تهران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الیور استون ویژه ترین مهمان جشنواره جهانی فیلم فجر، امشب به تهران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید