اهانت کم سابقه ترامپ به میت رامنی سناتور جمهوری خواه

به گزارش وبلاگ یاسین، رئیس جمهوری امریکا روز شنبه در حساب کاربری توئیتری خود، میت رامنی سناتور جمهوری خواه را که زمانی در نظر داشت، او را به عنوان وزیر خارجه کابینه خود انتخاب کند، الاغ مغرور توصیف کرد.

اهانت کم سابقه ترامپ به میت رامنی سناتور جمهوری خواه

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیت خود نوشت: بعضی رسانه های آمریکایی فاسد هستند و خبرهای خود را مغرضانه منتشر می نمایند.

اخبار آنها هیچ ارتباطی با حقایق جاری در آمریکا ندارد. نیویورک تایمز و واشنگتن پست از جمله این رسانه ها هستند.

گزارش این فرد که به وی افشاگر گفته می گردد، کاملا مغرضانه و اشتباه است. خواهش می کنم کسی (میت) رامنی را از خواب بیدار کند و به او بگوید که مکالمه تلفنی من با رئیس جمهور اوکراین کاملا مکالمه ای عادی بود. اگر میت اینقدر با جدید در برابر اوباما کوشش نموده بود، حتما پیروز می شد. او در آن موقع لال شده بود.

در ادامه توئیت ترامپ آمده است: میت (رامنی) یک الاغ مغرور است که از همان ابتدای ریاست جمهوری، با من سر ناسازگاری داشت. او در زمان انتخابات سنا از من التماس کرد که از او حمایت کنم. و من از او حمایت کردم. او از من خواست که وی را در راس وزارت خارجه قرار دهم اما من این کار را نکردم. او انتخاب خوبی برای جمهوری خواستار نیست.

راستش که از ابتدا با من جنگیده به جز وقتی که بخاطر جلب حمایت من در انتخابات سنا، به من التماس کرد (من از او حمایت کردم) و وقتی که التماس کرد تا وزیر امور خارجه اش کنم (من این سمت را به او ندادم). رامنی فردی بسیار بد برای جمهوری خواستار است.

دونالد ترامپ در جریان انتخابات 2016 نیز از شیوه اهانت و تحقیر رقیب بهره برد و این روزها که هم حال و هوای انتخاباتی جریان دارد و هم استیضاح؛ ترامپ از این سلاح بیشتر استفاده می نماید به گونه ای که رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا را پینوکیو خطاب کرد.

ترامپ تا کنون برای جو بایدن لقب خواب آلود و برای برنی سندرز لقب دیوانه را به کار برده است و برای رقیب انتخابات 2016 خود یعنی هیلاری کلینتون هم از واژه فرتوت استفاده می نماید.

وی چندی پیش، آدام شف را پینوکیو نامید و در صفحات مجازی خود هم تصاویر این شخصیت کارتونی را با دماغ دراز که نشان از دروغ گویی است در کنار تصویر رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا قرار داد.

شف در طول دوران تحقیقات بازرس رابرت مولر درباره دخالت روسیه در انتخابات 2016 و همچنین پس از آن، معتقد است که ترامپ با عوامل خارجی مراوده دارد و در این بین تنها منافع شخصی خود را می بیند.

از این رو، به شدت به دنبال استیضاح دونالد ترامپ است و اخیر به دنبال افشای مکالمه تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود برای تحت فشار قرار دادن ولادیمیر زلنسکی جهت انجام تحقیقات درباره جو بایدن و فرزندش هانتر، این کوشش خود را افزوده است.

دموکرات ها با کسب اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان آمریکا از ابتدای سال 2019 تا کنون، فشار زیادی بر ترامپ وارد نموده اند تا بلکه بتوانند او را از گردونه سیاسی ایالات متحده آمریکا خارج سازند.

ترامپ در مدت حدود سه سال حضور خود در آمریکا درعرصه سیاست خارجی دستاوردی نداشته است و با راه اندازی جنگ تعرفه و خروج از پیمان های بین المللی، تنها به انزوای بیشتر آمریکا یاری نموده است.

علاوه بر این، ترامپ نشان داده است که برای پیشبرد منافع شخصی خود، حتی به شعارهای انتخاباتی خود هم پایبند نیست به گونه ای که در طول سه سال به طور مداوم چین را رقیب و دشمن اصلی آمریکا نامیده است اما در عین حال از رئیس جمهوری آن کشور برای فشار به رقیب انتخاباتی خود درخواست یاری نموده است.

در تازه ترین اقدام هم سه رئیس کمیته امور خارجی، اطلاعات و نظارت مجلس نمایندگان در احضاریه ای به سرپرست کاخ سفید از او خواسته اند تمامی اسناد مورد احتیاج را به کنگره ارسال کند.

شرایط در داخل آمریکا به گونه ای شده است که رفته رفته جمهوریخواستار هم به صف استیضاح نمایندگان می پیوندند چرا که آنها هم از آینده انتخاباتی خود نسبت به سکوت در قبال اقدامات ترامپ که بیم شخصی و سیاسی بودن آن می رود، نگران هستند.

میت رامنی سناتور جمهوریخواه آمریکا که دلخوشی هم از ترامپ ندارد، در صفحه توئیتری خود درخواست ترامپ از چین برای تحقیق درباره رقیب انتخاباتی خود را تنها انگیزه سیاسی توصیف کرد.

وی تاکید نمود که درخواست گستاخانه و بی سابقه رئیس جمهوری از چین و اوکراین برای تحقیق درباره جو بایدن اشتباه و هولناک است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اهانت کم سابقه ترامپ به میت رامنی سناتور جمهوری خواه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهانت کم سابقه ترامپ به میت رامنی سناتور جمهوری خواه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید