شش کشته و 300 زخمی در بدترین زلزله چند دهه آلبانی

به گزارش وبلاگ یاسین، آمار قربانیان زلزله 6.4 ریشتری صبح امروز در آلبانی به دست کم شش کشته و بیش از 300 زخمی افزایش یافت و کوشش های امدادگران برای یافتن افراد مدفون زیر آوار ادامه دارد.

شش کشته و 300 زخمی در بدترین زلزله چند دهه آلبانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز و ای پی، قوی ترین زمین لرزه چند دهه اخیر تیرانا و چند شهر اطراف پایتخت اندکی پس از ساعت چهار بامداد به وقت محلی رخ داد و ده ها ساختمان را ویران کرد. این دومین زلزله قوی در آلبانی در دو ماه اخیر است و زلزله 5.6 ریشتری روز 21 سپتامبر قوی ترین در 30 سال گذشته بود. دو پس لرزه بسیار قوی 5.1 و 5.4 ریشتری هم زلزله زده ها را بیش از پیش وحشت زده و کار یافتن آسیب دیده های احتمالی را سخت تر کرد.

ایلیر متا، رئیس جمهوری آلبانی شرایط مناطق زلزله زده را بسیار وخیم توصیف کرد و از اعضای کابینه خواست هر چه زودتر یاری های بین المللی درخواست نمایند. کشورهای همسایه فقیرترین کشور اروپا، اعضای اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا بلافاصله پس از انتشار خبر زمین لرزه آلبانی یاری های خود را به منطقه اعزام نموده اند. وزیر دفاع آلبانی تعداد کشته ها را شش نفر گفت که دو نفرشان زن بوده و از زیر آوارها بیرون کشیده شده اند.

به گفته وزیر بهداشت، پیرزنی هم که خود را سپر بلای نوه اش نموده بود زیر آوار جان داده است. تا لحظه مخابره خبر 300 فرد آسیب دیده در شهرهای دورس، تیرانا و تومان به مراکز درمانی برده شده اند و تعداد زخمی ها هر لحظه در حال بیشتر شدن است. بیشترین حجم خرابی ها مربوط به دورس است و گفته می گردد دست کم دو کودک مدفون زیر آوار توانسته اند با پدر خود تلفنی حرف بزنند. آنها منتظر آواربرداری امدادگران هستند.

دز زلزله دو ماه پیش به دست کم 500 ساختمان آسیب های جزئی و کلی وارد شد اما تلفات جانی نداشت. سال 1979 هم یک زمین لرزه بسیار قوی آلبانی را لرزاند اما کارشناسان معتقدند زلزله بامداد سه شنبه از آن هم قوی تر بوده است. آلبانی ضعیف ترین کشور اروپا و میانگین درآمد مردم آن یک سوم درآمد ساکنان اتحادیه اروپاست.

منبع: همشهری آنلاین

به "شش کشته و 300 زخمی در بدترین زلزله چند دهه آلبانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش کشته و 300 زخمی در بدترین زلزله چند دهه آلبانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید