کار سخت ریکرو در بازی های آسیایی، کامپوند تیمی و میکس شانس اول مدال آوری تیراندازی با کمان

به گزارش وبلاگ یاسین، تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در بازی های آسیایی 2018 اندونزی به دنبال تکرار اتفاقات خوب اینچئون است.

کار سخت ریکرو در بازی های آسیایی، کامپوند تیمی و میکس شانس اول مدال آوری تیراندازی با کمان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، شاید بتوان گفت که تیراندازی با کمان یکی از آن دسته از رشته ها است که در این سال ها بیشتر از اینکه درگیر مدال آوری و درخشش در آسیا و دنیا باشد، با حواشی ناشی ار موضوعات مدیریتی دست به گریبان بود به طوری که به جای طی کردن پله های پیروزیت با سرعت به سمت سقوط حرکت کرد و افت نتایج کمانداران و عملکرد آنها در رویدادهای مختلف گواه این ادعا است.

تکرار ماجرای برکناری کریم صفایی از ریاست فدراسیون و تعلیق تیراندازی با کمان ایران توسط فدراسیون دنیای و چگونگی حضور محمدعلی شجاعی در فدراسیون و اداره آن توسط یک مدیر چند شغله و پر مشغله موضوعی است که بارها تکرار شده و تاثیر این اتفاقات بر افت تیراندازی با کمان مورد آنالیز نهاده شده و بازگویی آن لازم نیست.

روزهای سخت تیراندازی با کمان و دوری رئیس وقت فدراسیون به دلیل حضور در استانداری اصفهان و رها شدن امور و تصمیم گیری های ضعیف افراد حاضر در فدراسیون تیراندازی با کمان را تا لبه پرتگاه برد و همه اهالی این رشته منتظر اقدامی از سوی وزارت ورزش بودند چرا که چیزی جز ثبات مدیریتی در این برهه زمانی و در آستانه بازی های آسیایی نمی توانست کمکی به این رشته کند.

بالاخره 18 اردیبهشت ماه و در فاصله 3 ماه مانده تا بازی های آسیایی ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست در دست هم دادند تا انتخابات فدراسیون برگزار گردد تا شاید شوک مدیریتی و تغییر بتواند به داد این رشته برسد. در انتخابات اردیبهشت ماه شعبانی بهار سکان راهنمایی تیراندازی با کمان را در دست گرفت تا پای در میدان مدیریت سختی بگذارد و در روزهای کوتاه باقیمانده تا بازی های آسیایی حماسه اینچئون را تکرار کند؛حماسه ای که اینبار با خون جگر تکرار خواهد شد.

از اینچئون تا جاکارتا، فاصله از زمین تا آسمان

تیم ملی تیراندازی با کمان در دوره گذشته بازی های آسیایی در بخش انفرادی توسط اسماعیل عبادی در کامپوند به مدال طلا رسید، مدالی که نخستین مدال طلای تیراندازی با کمان در ادوار بازی های آسیایی لقب گرفت. تیم کامپوند مردان هم در این رقابت ها به مدال نقره رسید تا با این نتایج تیرکمان نقش مهمی در صندلی کاروان ایران داشته باشد.

با نتایج کمانداران در دوره قبل همه انتظار داشتند تا جاکارتا آوردگاه دیگری باشد تا نمایندگان ایران در آن بدرخشند اما میزبان این دوره از بازی ها با حذف بخش انفرادی کامپوند یکی از شانس های مدال طلا را از کاروان ایران گرفت.

حالا و با این شرایط کامپوند تیمی مردان شانس اول مدال آوری هستند. در میکس تیم هم می توان شانس مدال را برای ایران در نظر گرفت اما در تیمی بانوان کار کمی سخت است و با توجه به رقبای آسیایی باید برای کسب مدال کمی هم به چاشنی شانس امید داشت.

تک سهمیه ریکرو بانوان برای حضور در جاکارتا و زنگ خطری که به صدا در آمد

کمیته ملی المپیک و در کنار آن وزارت ورزش در حالی تعداد سهمیه هر رشته در بازی های آسیایی اندونزی را معین کردند، که آنالیز نتایج اخیر و شانس مدال آوری در کنار سایر موضوعات مورد آنالیز نهاده شد. نتایج سال های اخیر ریکرو و همچنین ناکامی در کسب سهمیه المپیک توسط ملی پوشان و کسب تک سهمیه زهرا نعمتی پس از حضور در اردوی تیم ملی از یک سو و نتایج اخیر این تیم میادین مدال آوری فاکتور مدال آوری این رشته در جاکارتا را کم رنگ کرد و در نهایت 4 سهمیه برای ریکرو مردان و یک سهمیه برای ریکرو بانوان در نظر گرفته شد.

شعبانی بهار از بدو ورودش به فدراسیون کوشش کرد تا در ابتدا کادر سرپرستی کاروان را برای افزایش سهمیه بانوان متقاعد کند اما با عملکردی که بانوان در مسابقات اخیر داشتند، توجیهی برای افزایش سهمیه وجود نداشت و همان یک سهمیه نصیب بانوان شد.

بازگشت دوباره زهرا نعمتی به تیم ملی

با حضور شعبانی بهار در راس فدراسیون و در نهایت مذاکرات وی با زهرا نعمتی، زمزمه های بازگشت دوباره وی به تیم ملی به گوش رسید و همه احتمال دادند که تک سهمیه ریکرو بانوان در جاکارتا به نعمتی داده خواهد شد اما شعبانی بهار عنوان نمود که مسابقات انتخابی و رکورد ها مشخص نماینده خواهد بود و اگر نعمتی در انتخابی پیروز نباشد این سهمیه به بهترین فرد و بهترین رکورد تعلق می گیرد و در نهایت مسابقات انتخابی برگزار و نعمتی با ثبت بهترین امتیاز به عنوان تنها نماینده ریکرو ایران راهی جاکارتا خواهد شد.

زهرا نعمتی در بازی های پاراآسیایی 2010 گوانجو پیروز به کسب مدال برنز شد و در پاراآسیایی 2014 اینچئون مدال طلای انفرادی را به خود اختصاص داد و اینبار در جاکارتا نخستین حضور خود را به عنوان تنها نماینده ریکرو بانوان تجربه خواهد نمود.

کار سخت کمانداران در جاکارتا

ملی پوشان کشورمان در حالی راهی اندونزی خواهند شد که اصلی ترین رقبای دنیا را در قاره آسیا پیش رو دارند و همین امر و حضور کشورهای کره، هند، چین تایپه، ژاپن و قزاقستان سطح بازی ها را فراتر از قاره آسیایی و در سطح دنیای نموده است. همچنین توزیع سهمیه المپیک 2020 در میکس ریکرو بر اهمیت این رقابت ها افزوده است.

در بخش کامپوند هم حذف بخش انفرادی که شانس اصلی کسب مدال ایران محسوب می شد، باعث شده است تا نتوان به صورت قاطع در خصوص رنگ و یا تعداد مدال ایران اظهار نظر کرد اما می توان گفت که کسب سکو در بخش تیمی دور از دسترس نیست اما رسیدن به مدال طلا سخت خواهد بود.

اعلام ترکیب نهایی کمانداران با حضور چهره ای جوان در جمع اعزامی ها

تیم ملی تیروکمان در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا با 13 کماندار یعنی زهرا نعمتی، صادق اشرفی، میلاد وزیری، امین پیرعلی و عرفان ارژنگی پور (جوان 20 ساله و مستعد) در ریکرو زنان و مردان و اسماعیل عبادی، مجید قیدی، امیر کاظم پور، نیما محبوبی، پریسا براتچی، فرشته قربانی، مینو عابدی و راحله فارسی در کامپوند زنان و مردان راهی اندونزی خواهد شد.

طبق برنامه مسابقات کمانداران از 30 مرداد تا 6 شهریور در ریکرو تیمی و انفرادی زنان و مردان، کامپوند تیمی زنان و مردان و میکس ریکرو و کامپوند شانس خود را برای کسب مدال امتحان می نمایند.

منبع: تسنیم

به "کار سخت ریکرو در بازی های آسیایی، کامپوند تیمی و میکس شانس اول مدال آوری تیراندازی با کمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار سخت ریکرو در بازی های آسیایی، کامپوند تیمی و میکس شانس اول مدال آوری تیراندازی با کمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید