گوگل 36 میلیون مایل مربع عکس ماهواره ای از زمین ثبت کرد

به گزارش وبلاگ یاسین، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، گوگل با یاری تصویربرداری نقشه های خود را دقیق تر و به روزتر می نماید. اکنون این شرکت فناوری چشم اندازی عمیق تر به فرایند فراوری نقشه خود فراهم نموده است.

گوگل 36 میلیون مایل مربع عکس ماهواره ای از زمین ثبت کرد

گوگل اعلام نموده بیش از 10 میلیون مایل تصاویر برای پروژه Street View ثبت نموده است. چنین مسافتی معادل 400 بار گردش دور زمین است.

همچنین این شرکت اعلام نموده سرویسگوگل ارث 36 میلیون مایل مربع تصویر ماهواره ای با کیفیت HD در اختیار کاربران قرار داده است. این تصاویر مناطقی را پوشش می دهند که 98 درصد جمعیت کره زمین در آنجا زندگی می نمایند.

این نخستین بار است که گوگل آماری درباره مقیاس سرویس Maps خود ارائه می نماید. سرویس مذکور یکی از محبوب ترین محصولات گوگل است.

علاوه بر آنچه گفته شد، گوگل درباره روش های ثبت عکس های بیشتر نیز اطلاعاتی منتشر نموده است. این شرکت از خودروهای Street View که مجهز به دوربین هستند برای ثبت تصاویر مختلف از اماکن استفاده می نماید. اما در مناطقی که امکان حرکت خودرو وجود ندارد مانند مناطق حفاظت شده طبیعی یا مناطق دورافتاده بدون جاده قابل دسترسی، گوگل افرادی مجهز به کوله پشتی های Street View Trekker ارسال می نماید.

همچنین گوگل شرح داده از روشی به نام فوتوگرامتری برای چسباندن چند عکس به یکدیگر استفاده می نماید. در حقیقت این شرکت بزرگ از همین روش برای پروژه های واقعیت مجازی مانند تور مجازی از کاخ ورسای برای کاربران هدست های HTC Vive و اوکلوس ریفت استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گوگل 36 میلیون مایل مربع عکس ماهواره ای از زمین ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل 36 میلیون مایل مربع عکس ماهواره ای از زمین ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید