استفاده از نوآوری های ایرانی برای برطرف مسائل کشورهای همسایه

به گزارش وبلاگ یاسین به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی الیاسی در مراسم ملاقات با هیات ارمنستان گفت: بر اساس تجربه ایران در همکاری های بین المللی علم و فناوری به خصوص نقشی که در اقدامات جهانی برای مبارزه با پاندمی کووید-19 داشته ایم، می توان تصدیق کرد که تبادل فناوری های پیشرفته در سطح بین المللی یک امکان حیاتی را برای تضمین برخورداری و پیشرفت روزافزون ملت ها فراهم می نماید.

استفاده از نوآوری های ایرانی برای برطرف مسائل کشورهای همسایه

وی اضافه نمود: ایران در مصادیق فراوانی کوشش نموده است تا با این نگرش، از قابلیت های نوآورانه کسب وکارهای ایرانی برای برطرف مسائل کشورهای دیگر استفاده کند.

به گفته الیاسی، استقبال کسب وکارهای ایرانی ارمنستانی در این نشست مؤید فرصت های مناسب همکاری بین دو کشور است. امیدوارم با توجه به فرصت همسایگی دو کشور و بعلاوه پیوند فرهنگی و زبانی که میان بخش بزرگی از مردم ایران با مردم کشور ارمنستان برقرار است، مناسبات تجاری از این نوع و همکاری های علمی و فناوری میان دو کشور در آینده با رونق بیشتری همراه باشد.

معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعلاوه بیان نمود: ایران به پشتوانه بیش از هفت هزار شرکت دانش بنیان و خلاق از یک ظرفیت فناورانه گسترده برای ارتقای بهره وری صنایع مختلف به یاری فناوری برخوردار است.

وی ادامه داد: کشور ما علاقمند است که در همکاری های بین المللی خود و به طور مخصوص با کشورهای دوست، رویکردی باز نسبت به اشتراک گذاری دانش، تخصص فنی و تجارب سیاستی برای توسعه فراگیر کشورهای شریک اتخاذ کند.

الیاسی با اشاره به تجربه ایران در زمینه همکاری های بین المللی در حوزه کرونا، گفت: بر اساس این تجربیات، می توان تصدیق کرد که تبادل باز فناوری های پیشرفته در سطح بین المللی یک امکان حیاتی را برای تضمین برخورداری و پیشرفت روزافزون ملت ها فراهم می نماید.

معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه نمود: برای مثال در زمینه چالش جهانی کووید-19، حمایت های ایران باعث شد تا شرکت های فناوری محور ایرانی، تجهیزات و داروهای مربوط به تشخیص و درمان کووید19 را در سطح استانداردهای بین المللی طراحی و فراوری نمایند. به نحوی که نه تنها وابستگی کشور به واردات این محصولات قطع شد، بلکه امکان یاری و صادرات به سایر کشورها هم فراهم شد.

وی گفت: امیدوارم با تکیه بر قابلیت های فناورانه ای که در بیشتر شرکت های حاضر در این نشست وجود دارد و سابقه مثبت همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف اقتصاد و تجارت، فرصت های مناسبی برای همکاری کسب و کارها و دانشمندان دو کشور فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از نوآوری های ایرانی برای برطرف مسائل کشورهای همسایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از نوآوری های ایرانی برای برطرف مسائل کشورهای همسایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید