ترامپ دعوت رهبر کره شمالی را نپذیرفت

به گزارش وبلاگ یاسین، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بامداد سه شنبه گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته است که اکنون زمان مناسبی برای ملاقات از کره شمالی نیست.

ترامپ دعوت رهبر کره شمالی را نپذیرفت

ترامپ که هفته گذشته گفته بود انتظار دارد زمانی در امسال میلادی با کیم ملاقات کند، ملاقاتی در آینده را رد نکرد.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به اینکه آیا اخبار مبنی بر دعوت کیم از وی درست است، از اظهارنظر خودداری کرد، اما درباره تمایلش به ملاقات از کره شمالی ابراز داشت: فکر نمی کنم آماده باشیم. به نظرم ما برای این (ملاقات) آماده نیستیم. در آینده چنین سفری خواهم کرد.

ترامپ همچنین درباره سفر کیم به آمریکا گفت: بسته به اتفاقاتی که روی می دهد، مطمئنم که کیم دوست دارد به ایالات متحده بیاید. اما فکر نمی کنم که آمادگی برای این سفر وجود داشته باشد.

روزنامه جونگانگ کره جنوبی روز دوشنبه اطلاع داد که کیم با ارسال نامه ای به ترامپ از تمایل خود برای برگزاری نشستی دیگر با رئیس جمهوری آمریکا گفته و از او برای سفر به پیونگ یانگ دعوت به نموده است.

وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر درباره این نامه خودداری کرد.

ترامپ در 9 اوت (18 مرداد) از دریافت نامه ای زیبا از کیم اطلاع داده بود. پیونگ یانگ سه شنبه پیش قبل از آزمایش موشکی کره شمالی، از تمایل پیونگ یانگ برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای با آمریکا در اواخر ماه جاری میلادی (سپتامبر) گفته بود.

ترامپ و کیم در ملاقات 30 ژوئن (9 تیر) در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره با ازسرگیری مذاکرات کارشناسان دو کشور موافقت کردند. ترامپ پس از انتها این نشست بیان کرد که این مذاکرات به زودی (دو تا سه هفته آینده) شروع می گردد.

مذاکرات هسته ای آمریکا و کره پس از نشست بی نتیجه ترامپ و کیم در هانوی ویتنام متوقف شد.

سران آمریکا و کره شمالی اولین نشست خود را در سنگاپور برگزار کردند و به توافقی مبهم در زمینه خلع سلاح هسته ای کره شمالی در ازای لغو تحریم های آمریکا دست یافتند که تا کنون عملی نشده است.

منبع: انتخاب

به "ترامپ دعوت رهبر کره شمالی را نپذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دعوت رهبر کره شمالی را نپذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید